Lato w teatrze w Kocinie

INFO o przebiegu projektu:

Więcej informacji na stronie projektu

Stowarzyszenie Na Górze

zaprasza do udziału w niezwykłym projekcie

„Lato w teatrze w Kocinie”

„Lato w teatrze w Kocinie” to szesnastodniowe bezpłatne warsztaty/półkolonie/. Między 5 a 21 sierpnia 2013 r. codziennie od godz. 10:00 do 16:00 uczestnicy podzieleni na pięć grup (dziennikarską, aktorską, taneczną, scenograficzną i muzyczną) przygotują widowisko taneczno–aktorskie. Na zakończenie spektakl zostanie pokazany w sali wiejskiej w Kocinie (19.08.2013), MGOK w Międzyborzu (20.08.2013) i sali widowiskowej Biblioteki Publicznej w Sośniach.

Termin:

05 - 21 sierpnia 2013, codziennie od 10:00 do 16:00.

Organizator nie zapewnia noclegów ani posiłków.

Miejsce:

Kocina - sala wiejska, gmina Sośnie.

Kontakt i zapisy:

teatrwkocinie@wp.pl , tel. 604905488.

„Lato w teatrze w Kocinie” to projekt skierowany do dzieci i młodzieży, którzy w niezwykły, twórczy i radosny sposób chcą spędzić czas na wakacjach. Uczestnicy projektu pod okiem doświadczonych instruktorów i artystów będą mieli okazję pobawić się w aktorów, muzyków, tancerzy, plastyków lub dziennikarzy. Podstawową ideą projektu jest zestawienie „starego i nowego”-  kultury wiejskiej i popkultury. Muzykę ludową będziemy łączyć z hip-hop'em, rockiem czy blusem, a tańce ludowe z breakdanc'em i funky. Chcemy w ten sposób przekonać, że tradycja ludowa może stanowić wspaniałą inspirację do tworzenia nowych jakości w sztuce i biznesie.

„Lato w teatrze” jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzą wakacje w swojej miejscowości. Projekt został zainicjowany w 2008 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i od sześciu lat jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Teatralne półkolonie i warsztaty odbywają się między 29 czerwca a 1 września 2013 roku w trzydziestu miejscowościach w całej Polsce. Codziennie przez dwa tygodnie uczestnicy projektu pracują nad spektaklem pod opieką profesjonalnych artystów w sprofilowanych grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej, dokumentacyjno-promocyjnej lub technicznej. Na koniec przedstawienie prezentowane jest w teatrze, domu kultury bądź przestrzeni miejskiej.

Warsztaty są dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. Profesjonalni artyści mogą podzielić się doświadczeniem zawodowym i zaprezentować swoje metody pracy, a także poznać potrzeby i wrażliwość młodej widowni.